אמצעים הדרושים בכדי לשמור על בטיחות של נהגים מבוגרים, נניח שמומחים

נדרשים כדי לשמור על בטיחות נהגים קשישים על הכביש, אמרו מומחי בטיחות בדרכים, לאחר שהדיווח הצביע סיכוי גבוה יותר להיהרג בתאונת דרכים.
דו”ח במימון ממשלתי מהקרן לבטיחות בדרכים (RSF) הדגיש את העובדה כי נהגים מעל גיל 70 אינם מהווים סיכון משמעותי למשתמשים בכבישים אחרים, אך השבריריות שלהם מרמזת שהם מיוצגים יתר על המידה במקרי מוות ופגיעות גדולות כתוצאה מכך מהתרסקות.

מספר נהגים קשישים שנאסרו מסיבות רפואיות

זה במיוחד המקרה עבור נהגים מעל גיל 80, שעבורם שיעור ההרג או נפצע קשה זהה לזה של נהגים בני 21 עד 29.
פרסומת – המאמר הקצר נמשך להלן

האוכלוסייה המזדקנת של בריטניה מרמזת על גל ברישיונות של נהגים קשישים, כאשר מספר הנהגים בגילאי 70 עד 79 נהרג בתאונות דרכים שצפויים לעלות ב -40 אחוז במהלך 20 השנים הבאות.
ה- RSF הציע יעדים להפחתת מקרי מוות ופגיעות משמעותיות עבור נהגים בני 70 ומעלה ב -50 אחוז לפני 2030, עם מטרה ארוכת טווח של אפס מקרי מוות עד 2050.
מוצע מבחן ראייה לכל נהג ישן יותר המחודש את רישיונו, ואילו רעיונות רבים יותר כוללים הפיכת צומת T לבטוחה יותר, הרבה יותר נרחבת על ההשפעה של מצבים רפואיים על נהיגה, מדריכים סטנדרטיים להכשיר ולהעריך נהגים ישנים, ואלטרנטיבה התביעה בגין נהיגה רשלנית לנהגים קשישים.
חברת הפירוק Gem Motoring Assist גיבתה את המדדים, כאשר דובר אומר: “אנו יודעים הרבה על אתגרי הבטיחות העומדים בפני נהגים מבוגרים. אלה עשויים להגיע ממערך הכביש, הגמישות היורדת של הנהג, שינויים באיכות החזון שלהם או מלהקדיש זמן רב יותר להגיב לסכנה מתעוררת.
“לדוגמא, צמתים עם זוויות חדות יכולות להראות מאתגרות עבור נהגים עם תנועת צוואר מוגבלת, ולכן יש צורך בהשקעה בכדי להפוך את הצמתים הללו לבטוחים ופשוטים יותר לנהל משא ומתן.
“יחד עם זאת, השתקפות עצמית צריכה להתחיל עם קבלה שכולנו הרבה יותר רגישים בדרך ממה שאנחנו חושבים שאנחנו.”
בדוק את המכוניות הזולות ביותר לביטחון בבריטניה כאן …

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *