130 מיליון ליש”ט קנסות גודש בלונדון קנסות עולים על תשלומים

נהגים נקנסו ב -130 מיליון ליש”ט במשך תקופה של 12 חודשים בגין נסיעה לאזור חיוב העומס בלונדון מבלי לשלם, הוא נחשף.
הקנס בגין אי תשלום חיוב העומס הוא 160 ליש”ט – ירד ל -80 ליש”ט אם משולם תוך 14 יום – ונשא עבור לונדון (TFL) שהונפקו מעל 817,000 הודעות חיוב עונשין כאלה (PCNs) במהלך 12 החודשים עד ספטמבר 2020.

לונדון Ulez: אזור הפליטות הנמוך במיוחד הסביר

מבין PCNs אלה, הרבה יותר מ -60 אחוז הונפקו לאחר יוני 2020, אז שופרו דמי החיוב היומיים של העומס מ -11.50 ליש”ט ל -15 פאונד, כאשר שעות הפעילות שיפרו בין השעות 7:00 עד 22:00, והאגרה עוברת מחמש, לשבע ימים בשבוע.
פרסומת – המאמר הקצר נמשך להלן

נתונים שהתקבלו מ- TFL על ידי סיטרואן באמצעות בקשת חופש מידע מראים גם כי הארגון קיבל הכנסה של 52 מיליון ליש”ט מתשלומי חיוב בגודש באותה תקופה, מה שמרמז על קנסות הביאו להכנסה רבה משמעותית.
לנהגים שנכנסים לאזור החיוב של עומס, המכסה אזור קטן במרכז לונדון, יש שלושה ימים לשלם. מכוניות חשמליות פטורות כרגע מהמטען, וכך גם כלאיים פלאג-אין הפולטים מתחת ל 75 גרם/ק”מ של CO2 ויש להם טווח חשמלי בלבד של לפחות 20 מיילים.
יוריג דרוס, המנכ”ל של סיטרואן בריטניה, הציע כי מכוניות חשמליות היו דרך אחת הדרכים שמנהלות יכולות להימנע מתשלום חיוב העומס, ואמר כי EVs “עזרה לנהגים לחסוך במידה ניכרת בעלויות הפעלה” וגם “לבטל את הסיכוי לקנסות בלתי צפויים ויקרים לשכחה את אזור החיוב בגודש תשלום ותעריפי אזור פליטה נמוכים אחרים. ”
£ 12.50 £ ליום ULEZ (אזור פליטה נמוך במיוחד) חל על נהגים של טרום אירו 4 בנזין או טרום אירו 6, ומכסה את אותו אזור במרכז לונדון כמו אזור חיוב העומס, כאשר נהגים שנפגעו נאלצים לשלם את שניהם עמלות. ה- ULEZ יתארך לכיסוי אזורי לונדון בתוך הכבישים המעגליים בצפון ודרום, אם כי כרגע אין תוכניות להרחיב את אזור מטען העומס.
האם נתפסתם על ידי אזור מטען העומס של לונדון? הודע לנו בתגובות למטה …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *